DANAS JE 18. NEDJELJA KROZ GODINU, 31. srpnja 2022.

  • RASPORED SVETIH MISA, NAŠE FRANJEVAČKE MISIJE (FRAMOST) u narednom tjednu je uobičajenim redom…

OGLAŠAVAJU SVOJU ŽENIDBU:

  • MARIJAN BILIĆ iz B.Polja, živi u Murskoj Soboti, Slovenija, sin + Milenka Bilića i Dragice r. Prskalo i ANJA HORVAT iz Murske Sobote, mjesto Trnje, kći oca Matije i m. Matejke r. Zver; vjenčat će se u subotu 6.kolovoza u crkvi sv. Ante u Cimu
  • JOSIP KREŠIĆ iz Orlaca, sin + Vencela Krešića i Kate r. Škutor i DAJANA JOZIĆ s Panjevine, kći Franje Jozića i Snježane rođ. Vukoja; vjenčat će se, također u subotu u Mostaru u franjevačkoj…

Čestitamo mladencima i obiteljima i bilo im sretno i od Boga blagoslovljeno!

  • Ova godina je jubilarna godina našeg DRUŠTVA SV. ANTE /150 GOD OD USTANOVLJENJA I 30 GOD OD OBNOVLJENJA DRUŠTVA/. U tom povodu organiziraju se brojne manifestacije tijekom cijele godine… Svima hvala lijepa na suradnji i potpori u radu našeg Društva sv. Ante! – U PETAK VEČER JE NAŠE DRUŠTVO GOSTOVALO U SARAJEVU I IMALO SVOJ NASTUP.
  • Također, izrazito smo sretni i ponosni što će dvoje naših članova folklornog ansambla, Katarina Tomić i Marinko Jurić, pohađati LJETNU ŠKOLU HRVATSKOG FOLKLORA, gdje će na desetodnevnoj školi izučavati plesove i pjesme s Jadrana. Želimo im sretno i blagoslovljeno putovanje te što uspješnije učenje, ali i predstavljanje našeg Društva te ovog kraja svim polaznicima škole, a bit će ih iz svih krajeva svijeta.
  • Danas je misa na Čabulji-Vanjači za trojicu ondje ubijenih naših sumještana u tijeku II.svj.rata, prije točno 80 godina. Luku Marića Meštrova, Adama Vrljića i Stipu Čuljka. Kao i dosadašnjih godina, posljednje nedjelje u srpnju, misa je u 12.15 sati…
  • U ovom tjednu je PETI U MJESECU i godišnji je spomen GOSPE OD SNIJEGA. SVETA MISA je u petak U SMRČENJACIMA… MISA ĆE BITI UVEČER U 20.00 SATI KAKO BI SE IZBJEGLA DANJA ŽEGA… DOĐIMO I ZAJEDNO ISKAŽIMO SVOJE POŠTOVANJE NEBESKOJ MAJCI KOJA SE ONDJE PREMA POVJESNIČARIMA VEĆ STOLJEĆIMA ČASTI I SLAVI…

/MISIJA FRAMOST/