Dani Tolise 2019

“Dani Tolise 2019.”

4. lipnja 2019. | Folklor

Naše društvo, u nedjelju i ponedjeljak, 02. i 03. lipnja 2019. godine je putovalo u općinu Orašje, u mjesto Tolisu, gdje su predstavljali Hercegovinu na njihovoj tradicionalnalnoj manifestaciji “Dani Tolise”. Članovi našeg društva nemaju dovoljno riječi kojima bi opisali gostoljubivost i dobordošlicu dragih nam Tolišana.

Manifestacija je započela svečanim mimohodom kroz cijelo mjesto, zatim nastupom 14 KUD – ova na igralištu gdje se okupio velik broj ljudi, a završila je svečanom večerom u svadbenom salonu “Dvor” u Tolisi.

Ovim putem se zahvaljujemo svima na toplom dočeku i gostoprimstvu te zasigurno znamo da će prijateljstvo nas i dragih nam Tolišana potajati još dugo vremena.

foto: Budimir Bošnjak

/Misija FRAMOST/

Osmrtnica.ba banner Hercegovackiportal.com banner Grude.com banner Radio-medjugorje.com banner Brotnjo.info banner

Misao tjedna

“Iskustvo nas uči da cijenimo one rijetke ljude koji nas štuju zbog onoga što jesmo…” (Gail Godwin)

“Od kakve nam je pomoći netko kome se možemo obratiti samo biranim riječima?” (Elizabeth Bibesco)