zaigrajmo kolo na brdašcu, gornji bogićevci 2018

Hrvatsko kulturno umjetničko društvo „sv. Ante – Cim“ Mostar je 21. i 22. srpnja posjetilo Zapadnu Slavoniju, točnije Gornje Bogićevce, mjesto udaljeno 1 km od Okučana.
Razlog našeg posjeta Slavoniji jest gostovanje na I. smotri folklora „Zaigrajmo kolo na brdašcu“ u Gornjim Bogićevcima koju organizira KUD „Starča“ Gornji Bogićevci. Naše Društvo je na toj smotri predstavilo običaje, pjesme i igre Zapadne Hercegovine koje su odlično prihvaćene kod domaćina te su popraćene oduševljenjem i ovacijama. Također, Društvo je sudjelovalo i na 11. festivalu seoskih igara, Gornji Bogićevci koju organizira Društvo za sportsku rekreaciju “Sport za sve”.
21. srpnja je bio dan polaska. Jutarnjom vožnjom kroz Bosnu odmarali smo poglede prema rijeci Vrbas uz koju smo išli. Smjeha, veselja i zabave nije nedostajalo.
Dolazimo na granicu, Gradiška te nakon kratkog zadržavanja na granici nastavljamo putovanje prema Gornjim Bogićevcima. To je mjesto 17 km udaljeno od Nove Gradiške. Vrlo brzo stižemo na naše odredište te bivamo dočekani jako prijatno.
Nakon smještaja i ručka, vodstvo Društva odlazi sa predstavnicima KUD – a „Starča“ Gornji Bogićevci, našim domaćinima s kojima smo izmjenili razna iskustva.
Na ovogodišnjoj smotri folklora, uz domaćine te naše Društvo kao posebne goste, sudjelovala su i okolna folklorna Društva.
Nakon što je završio službeni dio programa te večera uslijedio je druženje s domaćinima.

/Misija – FRAMOST/